Regulamin

Regulamin TrenigówRC

 

1.       Miejsce Sz.P. Płochocin – Mapka google

2.       Jednodniowe terminy – ogłaszane FB, zawody-rc.pl, SzkółkaRC itp.

3.       Tor na treningi będzie otwarty w g. 10.00-18.00

4.       Opłata za każdy trening (całodniowy jak w pkt.3) wynosi: 50 zł

5.       Treningi prowadzą instruktorzy SzkółkiRC:

a.     Andrzej Różycki

b.    Rafał Fogiel

6.       Rejestracja na treningi odbywa się wyłącznie za pomocą systemu rejestracyjnego, lub u instruktorów.

7.       Jeśli liczba uczestników będzie przekraczała tzw. ‘pojemność toru’ instruktorzy będą tworzyć grupy treningowe z uwzględnieniem różnych czynników (takich jak: klasy modeli, wiek/umiejętności uczestników).

8.       Przybycie na trening musi być zgłoszone, opłacone na miejscu i odnotowane przez instruktora.

9.       Ze względów bezpieczeństwa każdy  nowicjusz, chcący korzystać z toru zobowiązany jest do odbycia przeszkolenia, które zapewniać będzie na miejscu instruktor.

10.    Uczestnicy treningu muszą bezwzględnie stosować się do niniejszego regulaminu, oraz do poleceń wydawanych przez instruktora. W przeciwnym razie zostaną wykluczeni z dalszego uczestnictwa.

11.    Po torze mogą jeździć jedynie modele z napędem elektrycznym nie większe niż w skali 1:10. Mogą to być auta wyścigowe jak i buggy. Oprócz tego modele muszą spełniać kilka istotnych wymagań ogólnie znanych z zawodów (takich jak obowiązkowa karoseria oraz minimalny prześwit)

12.    Po torze jeździ się tylko w jednym wyznaczonym kierunku.

13.    Obowiązuje bezwzględny zakaz chodzenia po torze. Na tor może jedynie wchodzić osoba obsługująca serwis (Serwisant) toru bądź użytkownik modelu w uzasadnionych sytuacjach.

14.    Na torze w trakcie jazdy modeli RC obowiązuje zasada „szybszy ma pierwszeństwo” tzn. zawsze przepuszczamy model jadący szybciej.

15.    Tor przeznaczony jest do treningów. Każdy uczestnik zobowiązany jest doskonalenia jazdy modelem RC w zakresie płynności i prędkości nie powodując zderzeń z innymi modelami lub bandami, ścianami itp. Stosujemy się do zasady: jedź z prędkością na jaką pozwalają twoje umiejętności.

16.    Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania ogólnie przyjętych zasad BHP oraz obowiązujących na zawodach, dotyczy się to także obsługi serwisowej modeli.

17.    Za uszkodzenia i zniszczenia powstałe w modelu lub sprzęcie używanym na terenie toru organizatorzy treningów nie ponoszą odpowiedzialności. Jednakże każdy uczestnik treningów ponosi odpowiedzialność prawną i materialną w przypadku spowodowania zniszczeń obiektu i wyposażenia toru.

18.    Dzieci w wieku poniżej 14 lat zobowiązane są do korzystania z toru wraz ze swoim opiekunem.

19.    Na torze obowiązuje bezwzględny zakaz picia napojów alkoholowych. Pod groźbą wyproszenia z toru oraz trwałego wykluczenia z treningów.

20.    Bezwzględnie zabronione jest zaśmiecanie toru. Każdy uczestnik ma obowiązek posprzątać po sobie miejsce serwisowe a wszelkie śmieci i odpadki jest zobowiązany wynieść do wyznaczonego śmietnika pod groźbą wykluczenia z kolejnych treningów.

21.    Korzystanie z toru odbywa się na własną odpowiedzialność użytkownika, opłaty za tor nie uwzględniają ubezpieczenia zdrowotnego w razie jakiegokolwiek wypadku.

22.    Podczas treningów instruktorzy będą się starać zapewnić pomoc techniczną przy obsłudze i serwisowaniu modeli.

23.    W czasie treningów będzie udostępniony system pomiaru czasów okrążeń, który będzie obsługiwany tylko i wyłącznie przez instruktorów.

24.    Wszystkie osoby biorące czynny lub bierny udział w treningu zobowiązane są do zmiany obuwia. Wstęp na halę jedynie w czystym obuwiu!

25.    Udział w treningu oznacza, akceptację niniejszego regulaminu oraz zgodę na ewentualną publikację zdjęć uczestników na portalu zawody-rc.pl oraz na fanpagu założonym na Facebooku.

26.    W szczególnych przypadkach organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w niniejszym regulaminie.

PARTNERZY

Szkoła RC - Logo Centrum Handlowe Blue City kia rcprzeglad automobilklub szkola_rc modelarz autorok rynek_zabawek Kanał RSS portalu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Modelarzy

Copyright C 2007-2013
ATA Racing Team